Hlavná stránka arrow Ž   SK CZ
Potravinárska abeceda

Ž
Želatína - bielkovinová látka Tlačiť
Želatína je látka, ktorá vzniká z kolagénu varením kostí a koží vo vode. Želatína v studenej vode napučí a v teplej vode sa rozpúšťa. Želatína určená pre potraviny sa vyrába z nepoškodených surovín. Želatínu vždy pripravujeme podľa návodu na obale a dávame pozor, aby sa želatína nevarila!
Používa sa v bežnej kuchyni ale i v cukrárstve. V cukrárstve ide predovšetkým o cukroviny (cukríky). Je vhodná aj na prípravu studených pokrmov, aspikov a huspenín.
 
Želé - rôsolovitý výrobok Tlačiť
Sú to väčšinou cukríky konzistencie tuhého rôsolu vyrobené z cukru pridaním cukrárskeho sirupu a rôsolujúcich látok ako ovocné šťavy ("ovocné želé"), pektínu, agaru, agaroidu, danagaru a ďalších látok. Želé bez ovocných súčastí sa môže označovať iba ako "želé s ovocnou príchuťou“.
Želé neobsahuje želatínu, pretože želé nie je to isté ako želatína!
 
Želírujúce látky - vytvárajú "gél Tlačiť
Sú to látky, ktoré dodávajú potravine textúru a to tak, že na nej vytvárajú gél.
 
Ženšen - alias Ginseng - liečivá rastlina Tlačiť
Sample ImageŽenšen je trvalka, ktorá sa v liečiteľstve používa už viac ako 5 tisíc rokov. Môžeme ju nájsť predovšetkým na severnej pologuli a to vo východnej Ázii (Kórea, Čína, Sibír) a v Severnej Amerike.
Stále zelená rastlina má veľké zelené listy, tenkú tvrdú stonku a semená majú výrazne červenú farbu. Koreň rastliny, ktorý je najcennejší, má často tvar ľudského tela.
Existujú tri hlavné druhy ženšenu. Severoamerický, orientálny a sibírsky. Sibírsky nemá žiadne reálne využitie.
Celý článok...
 
Žerucha - šalátová rastlina Tlačiť
Jednoročná šalátová rastlina, ktorá pochádza z Egypta. Zo žeruchy konzumujeme hlavne jej  lístky. Tie vyrastajú počas pár dní po vysiatí.
Má príjemnú pálivú chuť a vôňu pripomínajúc reďkovky a chren. Je vhodná do pomazánok, šalátov, tvarohových pomazánok a veľmi často býva ozdobou obložených chlebíčkov.
Žerucha obsahuje veľa vitamínov, pomáha pri obličkových problémoch, zápaloch močového mechúra, čistí dýchacie cesty a podporuje trávenie.
 
Žervé - alias gervais - druh tvarohového syru Tlačiť
Žervé patrí do skupiny tvarohových syrov, ktoré konzumujeme mladé a ktoré neprechádzajú žiadnym zušľachťovaním. Výroba je ukončená len prekyslením syridla. Chuť je jemná a konzumovať ho môžeme na sladko i na slano.
 
Židovská čerešňa - alias physalis - exotické ovocie Tlačiť
Ak Vám tento názov nič nehovorí, snáď  Vám napovie viac židovská čerešňa. Je to zelenožltá bobuľa veľká asi ako čerešňa, ktorá sa nachádza v uzatvorenom, svetlo hnedom púzdre.
Má sladkokyslú chuť podobnú ananásu. Dajú sa konzumovať aj v surovom stave. V ovocných šalátoch sú vynikajúce. Musia sa však rozpoltiť. Dužina potom lepšie prijíma cukor. Dá sa tiež sušiť, čím sa podobá hrozienkam. Pozor, nezrelé plody sú jedovaté!
 
Žuvačka - cukrovinka Tlačiť
Obľúbená cukrovinka. V dnešnej dobe má žuvačka veľa funkcií.
 


Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.