Hlavná stránka arrow C   SK CZ
Potravinárska abeceda

C
Calaspara - druh ryže Tlačiť
Sample ImageCalaspara je špeciálna ryža pre prípravu španielskej paelly. Pestuje sa predovšetkým na východnom pobreží Španielska.
Ryžu calasparu môžeme nahradiť ryžou arborio či carnaroli.

 
Caldo gallero - španielská - galicijská polievka Tlačiť
Klasická polievka galicijskej kuchyne v Španielsku. Ide o silný vývar s kapustou, fazuľami a zemiakmi.
 
Callaloo - alias amarant - nepravá obilnina Tlačiť
Amarant je veľmi zdravá a výživná rastlina. Slovensky sa jej hovorí  laskavec a v preklade znamená nesmrteľná. V čínskej kuchyni ju volajú een choy a napríklad v karibskej oblasti ju nazvali callaloo.
I napriek jej výbornej výživnej hodnote a predovšetkým jej zloženiu, bielkovín a minerálnych látok, sa na ňu počas storočia zabudlo. V súčasnosti sa opäť začína presadzovať  v potravinárskom i kozmetickom priemysle.
V potravinárstve sa z amarantu spracovávajú predovšetkým zrna a listy. Z amarantových semien sa melie múka, ktorá je vhodná pri bezlepkovej diéte. Amarantový tuk, ktorý obsahujú semená, sa doporučuje ľuďom s vysokým cholesterolom, pretože obsahuje nenasýtené mastné kyseliny.
Celý článok...
 
Calvados - jablčné brandy Tlačiť
Suché jablčné brandy sa  vyrába  na severe Francúzska v Normandii. Je často používané v kuchyniach predovšetkým pri výrobe kuracích, bravčových a teľacích misiach.
 
Camembert - plesňový syr Tlačiť
Syr s bielou plesňou. Je smotanovo krémový a jemnejší ako náš hermelín. Je dostupný celoročne.
 
Campari - taliansky aperitív Tlačiť
Známy taliansky aperitív. Je ho možné kúpiť v dvoch podobách: horkosladký a sladký. Horký je obľúbenejší a podáva sa so sódou. Taktiež sa používa pri miešaní koktailov.
 
Candát - sladkovodná ryba Tlačiť
Candát je dravá sladkovodná ryba so šťukovite pretiahnutým telom. Dáva prednosť vyhriatym vodám a živí sa predovšetkým slabšími rybami, pričom si nekonkurujú so šťukou.
Cenenou pochúťkou vo vyššej cenovej relácii je mäso dravého candáta. Zakúpiť si ho môžeme predovšetkým v špecializovaných reštauráciách. Na pultoch obchodov sa objavuje len veľmi zriedka. Priemerná váha rýb je medzi 1,5 - 2,5  kg.
Mäso candáta patrí medzi najjemnejšie mäso sladkovodných  rýb, pretože nemá príliš svalových kôstek. Najchutnejší je pečený.
 
Cannelloni - talianske cestoviny Tlačiť
Cestovinové závitky - duté valčeky z rezancového cesta, ktoré naplníme rôznymi plnkami a zapečieme. Jeden človek zkonzumuje asi 4 valčeky.
 
Caponata - sicilský pokrm Tlačiť
Sicilský pokrm, ktorý dosť pripomína naše klasické lečo.
Pripravujeme ho z rajčín, baklažamov, kapar, olív. Spravidla sa dochucuje octom a ančovičkami.
 
Cappuccino - talinska káva Tlačiť
Je talianska káva pripravená ako espresso. Podáva sa ale so šľahačkovou penou z vriaceho mlieka a posypané kakaovým práškom alebo škoricou. Niekedy je zahriate mlieko pridané až do hotovej kávy.
 
Caserolle - alias gratinovacia miska/gratinka - ohňovzdorná nádoba Tlačiť
Ohňovzdorná porcelánová nádoba, miska alebo panvica pre pečenie a súčasne aj servírovanie.
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 11 z 57


Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.