Hlavná stránka arrow Č   SK CZ
Potravinárska abeceda

Č
Čabajka - klobása Tlačiť
Patrí medzi tepelne neopracované fermentované údeniny. Má tmavú farbu a výraznú paprikovú a pikantnú chuť.
Pravá čabajka by mala vydržať až 4 mesiace.
 
Čaj - nápoj Tlačiť
Čaje sú výrobky rastlinného pôvodu, ktoré slúžia k príprave nápojov. Čaj je taktiež už vyrobený nápoj.
Rozlišujeme čaje bylinné, čiene, zelené, miešané, fermentované, instantné, ovocné alebo len voňavé.
 
Čapati - indický chlieb Tlačiť
Indický celozrný chlieb z pšeničnej múky, soli a vody, pečený na panvici ako placky.
 
Čatni - alias chutney - omáčka Tlačiť
Chatni, chutney a česky čatni alebo tiež čatný je vlastne zvýrazňujúca omáčka alebo dochucovací doplnok. Čatni sa podáva predovšetkým k mäsám a väčšinou stači lyžička alebo dve. Často sa prirovnáva k salse z latinskej kuchyne alebo omáčkam z európskej kuchyne.
Originálny chutney z Indie bol vyrobený z čerstvého ovocia a korenia. Počas koloniálnej éry Angličania priviezli chutney na svoj ostrov a odtiaľ sa chutney rozšíril i do ostatných anglických kolónií včetne južnej Afriky a karibských ostrovov. Angličania prijali za svoje mangové chutney a na originálnu receptúru úplne zabudli. Anglické mangové chutney sa často označuje ako čatni Majora Greye. Major Grey bol pravdepodobne mýticky koloniálny oficier, ktorý miloval čatni.
Celý článok...
 
Čedar - alias cheddar - tvrdý brit syskýr Tlačiť
Je jednoznačnou jedničkou medzi tvrdými syrmi. Originálny názov je Cheddar. Z pôvodného kozieho a ovčieho mlieka sa prešlo na výrobu z kravského mlieka. Zaujímavosťou je, že tento syr má svoju originálnu chuť iba vtedy, ak je vyrabaný z kravského mlieka.
Vyrába sa na rovnakom princípe ako ostatné tvrdé syry. Čedar je obľúbený hlavne pre svoju ľahkú taviteľnosť. Taktiež ale nevznikajú dlhé syrové vlákna. Preto je vhodný do zapekaných jedál.
 
Čeremša - divoký cesnak Tlačiť
Voľne rastúci divoký cesnak. U nás známy ako medvedí. Obľúbený je predovšetkým v Kazachstane.
Listy rastliny sa podobajú listom konvalinky. Ako korenie používame listy i cibuľky a to v stave sušenom i surovom. Čeremša sa dá taktiež nakladať.
 
Čerstvý syr - výlučne nezrelý syr Tlačiť
Čerstvé syry sú iba nezrelé syry. Pri výrobe sa ich mlieko síce nechá zraziť syrovinou, ale potom je syrovina od syrovej hmoty odúčená. Tieto syry obsahujú všetky stupne tučnosti.
Čerstvé syry sú určené k rýchlej spotrebe. Naším najznámejším čerstvým syrom je lučina alebo cottage.
 
Čert - alkoholický nápoj Tlačiť
Známy žalúdočný nahorklý likér. Je niekedy až pálivý, i keď jeho stupňovitosť neprevyšuje zvyčajne 40%.
Typickou vlastnosťou čerta je jeho hustá konzistencia. Tá sa docieli tým, že okrem sirupu z cukru repkového sa pridáva aj sirup škrobový (zemiakový) nazývaný glukóza, ktorá sa vyznačuje vysokou hustotou pri pomerne malej sladivosti. Farba čerta je tmavo hnedočervená
 
Čertovo lajno - orientálne korenie Tlačiť
Sample ImageOrientálne korenie so silným až nepríjemným cesnakovým zápachom s nádychom vône zázvoru, čierneho korenia a koriandru, ostrej chuti, ktorá sa používa len v nepatrných množstvách, na podporu trávenia a  ako prevencia nadúvania.
Získava sa zo zvyškov rastliny "ločidla čertova lajna". Stonky statného, viacročného kra sú useknuté tesne u koreňa a mliečna kvapalina, ktorá vyteká a na vzduchu tuhne na hnedú voskovú substanciu. Dodáva sa v hrudkách, granuliach alebo prášku a uskladňujeme ju v dobre uzatvorených nádobkách. Opražením stráca nepríjemný pach po naloženom cesnaku a získava príjemnejšiu vôňu.
Celý článok...
 
Čiča - alias chicha - alkoholický nápoj Tlačiť
Čiča alebo taktiež chicha je alkoholický nápoj pripravovaný predovšetkým domorodcami. Pripravuje sa zvyčajne v Strednej a Južnej Amerike zo skvasenej dužiny rastlín. Obsah alkoholu sa pohybuje medzi 40 - 60 %.
 
Čierna soľ - druh soli Tlačiť
Čierna soľ  má šedo červenú farbu. Chuť pripomína ľahko nakyslú slanú minerálku. Čierna soľ obsahuje malé množstvo ďalších minerálov.
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 11 z 18


Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.