Hlavná stránka arrow E   SK CZ
Potravinárska abeceda

E
E 951 - alias aspartam - potravinárska prísada Tlačiť
Aspartam je najrozšírenejšia potravinárska prísada používaná ako umelé sladidlo. Je 200 krát sladšia než repný cukor. Aspartam sa skladá z 3 zložiek: Aminokyselina FENYLALANIN, KYSELINA ASPARTAMOVÁ, METANOL (známi i pod názvom METYLALKOHOL). Používa sa pri sladení viac ako 6000 potravín. Súčasne štúdie preukazujú, že aspartam je skrytý jed. Je tomu tak preto, že napríklad aspartam v malinovke spôsobuje "inváziu" aminokyselín do krvného obehu. Tím dochádza ku zvýšenému množstvu kyselín vo veľkom množstve. Práve rýchly pokles aminokyselín môže spôsobovať zdravotné problémy.
Celý článok...
 
E120 - alias karmín - farbivo Tlačiť
Karmín je farba, lepšie povedané farbivo. Červené karmínové farbivo sa získava zo samičiek červa nopálového (dactylopius coccus). Hmyz sa zbiera a okamžite suší, pretože iba tak si uchováva výrazné karmínové farbivo.
Na výrobkoch je označenie E120.
 
E621 - alias glutaman - dochucovadlo Tlačiť
Glutaman je forma soli kyseliny L-glutamovej. Ta je aminokyselinou obsiahnutou v živých organizmoch.
Ide o látku - bezfarebný kryštalický prášok. Nemá žiadnu vôňu a pri vyskúšaní by sme ucítili miernu mäsovú chuť. V podstate by  mal byť bez chuti, ale naše chuťové bunky si naň  rýchle privyknú.
Glutaman sa používa predovšetkým ako zvýrazňovač chuti. Používa sa do koreninových zmesí, hotových jedál a podobne. Najpoužívanejší je v ázijských krajinách. Nájdeme ho pod značkou E621 alebo wej-su.
Pri varení sa pridáva až na konci prípravy, aby sa dlhou tepelnou úpravou neznehodnotili jeho vlastnosti.
 
Eccau - alias Kryštálová rasca, Ľadová rasca - alkoholický likér Tlačiť
Eccau je veľmi hustý likér (krém) rascovej chuti. Občas sa mu hovorí ľadová rasca alebo kryštálová rasca. To pretože, že zaujímavosťou tohoto likéru sú usadeniny kryštálikov cukru na dne a stenách fľaše.
Kryštalizácia sa docieli presýteným roztokom cukru. Svojou hustotou patrí do kategórie krémov, lebo obsah cukru býva až 50%, pričom stupňovitosť (obsah alkoholu) je rovnaká alebo vyššia. Likér je bezfarebný, občas svetle fialový.
 
Edamane - sladké boby Tlačiť
Sú známe ako sladké boby. Získavajú sa z ranných sójových zberov, kde sú sójové lusky ešte nedozreté a boby sú zelené.
Obsahujú vysoké množstvo bielkoviny, vlákniny a pritom neobsahujú cholesterol. Dajú sa kúpiť predovšetkým v USA a v špecializovaných ázijských predajniach.
 
Een choy - alias amarant - nepravá obilnina Tlačiť
Amarant je veľmi zdravá a výživná rastlina. V čínskej kuchyni sa nazýva een choy a v karibskej oblasti sa volá callaloo.
I cez jej skvelú výživnú hodnotu, predovšetkým čo sa týka zloženia bielkovín a minerálnych látok, sa na ňu behom storočia zabudlo. V súčasnej dobe sa zase začína presadzovať v potravinárskom i kozmetickom priemysle.
V potravinárstve sa z amarantu zpracúvavajú hlavne zrna a listy. Z amarantových semien sa melie múka, ktorá je vhodná pre bezlepkovú diétu. Amarantový tuk, ktorý je obsiahnutý v semenách, je doporučovaný ľuďom s vysokým cholesterolom, pretože obsahuje nenasýtené mastné kyseliny.
Celý článok...
 
Egg Noggs - miešané nápoje Tlačiť
Je ďalší z rady miešaných nápojov. Tieto nápoje pijeme teplé nebo studené.
Vždy obsahujú mlieko a žĺtok, servírujeme ich so slamkou. Najlepšie chutnajú s rumom, koňakom alebo s  whisky. Pripravený nápoj jemne posypeme troškou muškátového oriešku. Pri príprave studeného nápoja v šejkry pretrepeme žĺtok s cukrom a liehovinou, scedíme a dolejeme mliekom.
 
Eidam - syr Tlačiť
Pochádza zo severného Holandska. Sýr je vo vnútri žltý, pevný a tvrdý ako parmezán. Biely typ je tučnejší a bledší.
V dnešnej dobe sa ľahko napodobni a s úspechom sa vyrába.
 
Eintopf - nemecké jedlo Tlačiť
Eintopf je svetovo zavedené slovo pre jedlo z jedného hrnca. V hrnci sa varí - dusí úplne všetko - od mäsa, cez strukoviny až po zeleninu.
 
Eisbock - nemecké pivo Tlačiť
Eisbock je silný nemecký ležiak. Podáva sa ako pivo na zahriatie - na jeseň, na koniec zimy alebo na začiatok jari.
Eisbock sa obvykle podáva pri teplote nad 9 °C v tradičných kameninových pollitrákoch.
 
Elektrolyty - látky schopné prenášať elektrický prúd Tlačiť
Elektrolyty sú pevné látky alebo roztoky obsahujúce soli, sodík, chlór alebo dusíku. Z tých sa pri rozpustení oddeľujú ióny, ktoré sú schopné prenášať elektrický prúd.
Naše telo ho používa pri predávaní nervových impulzov. Okrem toho tieto látky tiež pomáhajú zachovať rovnováhu tekutín a kyselín vo vnútri buniek.
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 11 z 21


Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.