Hlavná stránka arrow G   SK CZ
Potravinárska abeceda

G
Galantino - pokrm z mäsa Tlačiť
Jedlo z rolovaného mäsa, naplneného ingredienciami, uvarené, stlačené, glazúrované a nakoniec podávané ako studené jedlo.
 
Galliano - taliansky bylinný likér Tlačiť
Jedná sa o sladký, žlto sfarbený, taliansky, bylinný likér pochádzajúci z 19. storočia. Obsahuje bylinky, rozličné kvety a korenie ako je aníz, škorica a vanilka, čo mu poskytuje jedinečnú chuť.
 
Ganache - čokoládová poleva Tlačiť
Čokoládová poleva pripravovaná zo stredne sladkej čokolády a šľahačky. Šľahačku ohrejeme a zmiešame s roztopenou čokoládou. Tuto zmes necháme schladiť. Keď je ešte poleva dostatočne tekutá, nalejeme ju na koláče alebo torty.
 
Garbanzo bean - alias Cícer - strukovina Tlačiť
Druh strukoviny, ktorá je podobná hrachu. Je však väčšia a chutnejšia. Zrna sú väčšie, guľaté, žltej až žltohnedej farby. Chutí ľahko orieškovo.
Cícer je známa predovšetkým v Stredozemí a tiež sa tam s obľubou používa. Na svetovom trhu zaujíma miesto hneď za sójou, fazuľou a hrachom.
Obsahuje bielkoviny, vápnik a ďalšie dôležité minerály.
Pripravujú sa z nej nákypy, dusené jedlá a polievky. Snáď najznámejšie jedlo je stredomorská kaša Hummus (Homos). Cícer sa upravuje rovnako ako sója a tiež sa z nej vyrába múka.
 
Gardien - krájanie zeleniny Tlačiť
Zelenina pokrajaná na štvorčeky.
 
Garnát - morský mäkkýš Tlačiť
Morský raky, ktoré majú málo vyvinuté klepeta. Podobajú sa krevetám, ale sú väčšie. Varia sa v slanej vode asi 15 minút. Do vody sa hádzajú ešte živé. Aby boli peknej červenej farby, ponorí sa k ním do vody  niekoľkokrát žeravé železo.
Používajú sa buď priamo na žemle s maslom alebo sa z nich pripravujú polievky, omáčky, šaláty alebo pomazánky.
 
Genever - alkoholický nápoj Tlačiť
Genever je silná pálenka. Najväčšej obľube sa teší v Belgicku a Holandsku.
Genever má silnú príchuť borievky. Obyčajne je bez cukru alebo len mierne sladká. Býva bezfarebná až mierne nažltla.
 
Gervais - alias žervé - druh tvarohového syru Tlačiť
Žervé patrí do skupiny tvarohových syrov, ktoré sa konzumujú bez žiadnych zušľachťovaní. Výroba je ukončená len prekysaným syrením. Chuť je jemná a konzumovať sa môže v ktorúkoľvek dennú dobu, nasladko i naslano.
 
Gianduja - druh čokolády Tlačiť
Je to hodvábne hladká čokoláda s orieškovou arómou. Čokoláda pochádza zo Švajčiarska. V obchodoch sa objavuje v niekoľkých variantoch - má chuť mliečnej čokolády alebo horkej svetlej čokolády. Je dostupná v lahôdkárskych obchodoch.
 
Gin - alkoholický nápoj Tlačiť
Gin je anglický číri destilát. Jeho chuť je veľmi podobná holandskému Genevre. Gin má typickú chuť po borievke, občas v ňom nájdeme tiež chuť pomarančovej kôry, mandlí, koriandru alebo iného korenia. Gin býva buď bez cukru alebo mierne sladký. Obsah cukru však nesmie byť vyšší než 10 %. Pred stáčaním do fliaš, Gin zreje najmenej pol roku. Farba Ginu je vždy číra.
 
Ginko - liečivá rastlina Tlačiť
Ginko je jedna z najstarších rastlín na Zemi. Tento strom sa v nezmenenej podobe vyskytuje už približne 270 miliónov rokov. V čínskej medicíne sa používajú predovšetkým semena ginka. Avšak listy majú širšie využitie. Sú používané k liečbe respiračných problémov, ako napríklad astma, bronchitída, tiež pri strate sluchu, pri tuberkulóze, chudokrvnosti, strate pamäti, kvapavke, bolesti zubov, problémov s kožou, angíne pektoris, vysokému krvnému tlaku a ďalšie.
Ginko obsahuje mnoho aktívnych ingrediencií, ktoré nájdeme i v niektorých druhov ovocia a zeleniny a má antioxidačné účinky. Sila ginka spočíva v pomeru namiešaného veľkého počtu substancií.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 11 z 33


Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.