Hlavná stránka arrow H   SK CZ
Potravinárska abeceda

H
Habanero - druh chilli papričky Tlačiť
Veľmi malá chilli paprička v podobe lucerničky. V dobe dozrievania má zelenú až oranžovú farbu.
Používa sa sušená i čerstvá všade tam, kde chceme docieliť pikantnú chuť.
 
HACCP Tlačiť
Medzinárone akceptovaný sysytém HACCP (Hazadr Analysis a Critical Control Points) sa zaoberá analýzou nebezpečenstva a metódou krytických kontrolných bodov pre 100 % ochranu všetkých potravinových a výživových produktov pred toxickými, mechanickými, chemickými alebo fyzikálnymi kontamináciami.

Úlohou HACCP a SHVP (Správnej Hygienickej a Výrobnej praxe) je vypracovať plán krytických bodov, prevádzať pravidelné merania obvyykle času, teploty, relatívnej vlhkosti a v prípade potreby vykonávať nápravné opatrenia.


Celý článok...
 
Hadí mord španielsky - alias čierny koreň - zelenina Tlačiť
Ako zelenina sa využíva od 16. storočia. Dnes je vyhľadávaný hlavne pre  diabetikov. Má vysoký obsah sacharidov s prevahou inzulínu. Obsahuje až 80 % biologicky viazanej vody, 12,6 % bez dusíkatých látok, 2,4 % vlákniny, 1,2 % bielkovín. Významný je obsah sodíku, horčíku, železa a fosforu. Je to veľmi zdravá a chutná zelenina.
Pred kuchynským spracovaním ho najskôr musíme zbaviť čiernej šupky. Po oškrabaní sa doporučuje namočiť do okysličenej vody, aby nezhnedol. Jeho použitie je všestranné. Môžeme ho konzumovať surový vo forme šalátov s jablkom, mrkvou, jogurtom alebo smotanou. Častejšie sa tepelne spracováva. Používa sa obdobne ako špargľa alebo karfiol, vypráža sa ako rezeň alebo dusí. Môžeme ho využiť i pri úpravách rôznych druhov mäsa a rýb.
 
Haggis - škótske národné jedlo Tlačiť
Škótske národné jedlo pripravené naplnením dutiny žalúdku ovce (alebo i iného zvieraťa) rozsekanou zmesou mäsa z iných častí toho istého zvieraťa (obyčajne je to srdce, pečienka, jazyk, atď.), cibuľou, tukom (lojom), ovsenou múkou a korením.
 
Halal Tlačiť
Sample ImageHalal jedlo neobsahuje bravčové mäso ani nijaký druh alkoholu.
Zvieratá musí taktiež zabiť zrelý a zbožný muslim.
Halal mäsiarstvo sa vyhýba krutému a nepotrebnému utrpeniu na strane zvieraťa.
 
Haláš - maďarský rybací pokrm Tlačiť
Tradičný maďarský rybací pokrm, skôr polievka. Obvykle sa varí z 3 druhov rýb, pričom sa mäso restuje samostatne.
 
Halloumi - cyperský syr Tlačiť
Tradičný biely polotvrdý syr pochádzajúci z Cypru. Je ručne vyrábaný. Najčastejšie z tvarohu z ovčieho alebo kozieho mlieka s pridaním mäty piepornej. Je charakteristický svojim polkruhovým tvarom, ktorý je vytvarovaný ručne. Veľmi sa podobá mozzarelle.
V kuchyni sa používa skoro všade, pretože sa pri tepelnej úprave nerozteká a zachováva si svoj tvar.
 
Halva - cukrovinka Tlačiť
Sladkosť alebo cukrovinka pochádzajúca zo Stredného Východu. Základom sú sezamové semienka a med. Býva ochutená nasekaným sušeným ovocím a pistáciovými orieškami.
Halvu kúpime bežne v obchode v podobe tyčinky. Občas sa predáva tiež v jednotlivých plátkoch, ktoré môžu byť podľa priania naporciované na menšie kúsky.
 
Hamburger - americký karbonátok Tlačiť
Sample ImagePredchodcom hamburgeru bol tatarský biftek, teda na kúsky naškrabané alebo namleté mäso, zmiešané s korením, cibu¾ou a vajcom, ktoré sa podáva surové. A odtia¾ pramení jeho názov. V nemeckom prístavnom meste Hamburg sa totiž v minulosti obchodovalo so surovým mäsom.
Niektoré zdroje uvádzajú, že hamburger bol predmetom obchodu prvýkrát v roku 1940 poèas predajnej výstavy v Louisiane, inde sa doèítame, že hamburger, zatia¾ ešte bez peèiva, bol na jedálnom lístku newyorskej reštaurácie pod položkou "hamburger steak" už od 106 rokmi predtým. I napriek rôznym nejasnostiam existuje v histórii tejto celosvetovo ob¾úbenej pochúťky dôležitý medzerník, ktorým je rok 1938.
Celý článok...
 
Harissa - koreniaca zmes Tlačiť
Tuniská koreniaca zmes. Je obľúbená na strednom Východe. Obsahuje chilli papričky, cesnak, koriander, papriku a soľ.
Ako stolné korenie sa dosť podobá indonézskemu sambalu. Korenie sa používa k príprave originálnych omáčok k duseniu zeleniny alebo mäsu.
 
Hartoch - staročeská handra Tlačiť
Ide o staročeský výraz pre handru, cez ktorú sa cedili omáčky.
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 11 z 23


Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.