Hlavná stránka arrow K   SK CZ
Potravinárska abeceda

K
Kaisen - bielkovina Tlačiť
Základná bielkovinová zložka mlieka, ktorá je nerozpustná vo vode. Získava sa z odtučneného mlieka.
 
Kajmak - srbský mliečny výrobok Tlačiť
Pripravuje sa postupným zbieraním zrazeniny zo zvareneho plnotučného mlieka. Zber sa zhromažďuje po nasolení v drevenej nádobe, kde postupne zreje.
Kajmak sa za niekoľko dní podobá maslu. Zrelý starší kajmak, ktorý je viac nasolený sa skôr podobá na syr.
 
Kanapka - alias jednohubky - obložené plátky pečiva Tlačiť
Malé hodne obložené plátky veky alebo chleba. Mastíme ich pomazánkami alebo maslom, zdobíme údeninami, syrami, zeleninou, ovocím, podľa fantázie a ponúkame ich ako chuťovky.
Pečivo môžeme najskôr opiecť.
 
Kandyty - cukríky Tlačiť
Sú tvrdé cukríky. Môžu byť plnené i neplnené. Základom výroby je príprava kandytovej hmoty zahusťovaním roztoku sacharózy a cukrárskeho sirupu pri teplote asi 125°C. Kandytová hmota sa potom ochutí, prifarbí a formuje.
Ku kandytom patria: drops, roxy, benátky a furé. Počas skladovania tieto cukrovinky vlhnú a lepia sa.
 
Kanten - alias agar-agar - prísada z červených morských rias Tlačiť
Potravinárska prísada získavaná z červených morských rias. Používa sa k dochucovaniu ako stabilizátor alebo zahusťovací prostriedok. Používa sa hlavne v ázijských sladkých kuchyniach.
 
Kapary - puky kapary tŕnitej Tlačiť
Sample ImageJedná sa o neotvorené puky kríka kapary tŕnitej. Plody sú tobolky tmavej olivovo zelenej farby, na špičke červene bodkované. Ako korenie sa zbierajú ešte neotvorené puky rôznej veľkosti. Nakladajú sa do octu alebo do soli. Čím sú drobnejšie a mladšie tým lepšie chutia.
 
Karagen - alias Írsky mach - prísada z puchratky kučeravej Tlačiť
Ide o bielené stielky rasy Chondrus crispus alebo Puchratky kučeravej. Prísada je pomenovaná po mieste jej výskytu v Írsku. Taktiež ju však nájdeme vo Francúzsku alebo na Islande.
Tá sa s obľubou používa ako stabilizátor, zahusťovadlo alebo stužovadlo pri výrobe zmrzlín, piva a iných výrobkov.
Prísada sa rozpustí v studenej vode a má podobné vlastnosti ako agar - agar. Taktiež sa jej hovorí islandský alebo írsky mach.
 
Karambola - alias Čínska hviezdica - tropické ovocie Tlačiť
Ovocie tropického stromu Averrhoea Carambola, ktorý rastie predovšetkým v Ázií a Austrálií. Je známa ako Čínska hviezdica. Karamboly sú bobule o velikosti 8 - 15 cm. Vyznačujú sa "hviezdicou". Sú oválne s 5 výraznými rebrami, ktoré tvoria hviezdicu. Šupka je žltá až oranžová a voskovitá.
Dužina je mäkká a krehká. Je šťavnatá a sladkokyslá. Používa sa na sladké a slané jedlá a veľmi obľúbená je pri výrobe chutney,  pretože je sladkokyslá.
 
Karashi - horčica Tlačiť
Ide o  japonskú veľmi ostrú horčicu. U nás sa predáva v tube so zložením horčice, kukuričného oleja, soli, kurkumy a emulgátorov - dochucovadiel.
V Japonsku sa predáva v prášku. Jej kuchynské použitie spočíva predovšetkým v dochucovaní pikantných jedál a ochucovaní jemných jedál, ktorým je potrebné dodať šmrnc.
 
Kari - dusené pokrmy Tlačiť
Dusené pokrmy s veľkým množstvom ľahkej delikátnej alebo pikantnej šťavy pripomínajúce lahodnú korenenú polievku, výraznejšiu a lahodnejšiu ako je základný pokrm (mäso).
 
Karmín - alias Košenila, E120 - farbivo Tlačiť
Sample ImageKarmín je samozrejme farba, lepšie povedané farbivo. Červené karmínové farbivo sa získava zo samičiek červca nopálového (dactylopius coccus). Hmyz sa zozbiera a okamžite suší, pretože iba tak si uchová výrazné karmínové farbivo.
Karmínovému farbivu sa taktiež hovorí košenila. Na výrobkoch E120.
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 11 z 52


Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.