Hlavná stránka arrow Š   SK CZ
Potravinárska abeceda

Š
Šaňgy - sibírsky pokrm Tlačiť
Sibírske kysnuté koláče. Slané sú pripravované s plnkami z pohánkovej kaše, cibule, tvarohu a zemiakov. 
 
Šarža - rozdelenie rovnakých potravín Tlačiť
Ide o množstvo, druhovo rovnakých jednotiek, ktoré boli vyrobené pri rovnakých podmienkach. Odlišujú sa však napríklad tým, že dozrievali v inej nádobe. Šarže sa uvádza predovšetkým u vín.
 
Šerbet - alias sorbetto - mrazený dezert Tlačiť
1. Zmes cukru a vody, cukru a ovocného pyré s mliekom, vaječným bielkom alebo želatínou. Želatína dodáva šerbetu hladký vzhľad. Rozdiel medzi sorbetom a šerbetom je, že pri výrobe šerbetu sa používa mlieko ako náhrada smotany. Šerbety obsahujú menej  tuku.
2. Taktiež je ovocná zaváranina z granátových jabĺčok, marhulí, vinných hrozien, jahôd, citrónu alebo višní.
 
Škrob - zahusťujúci prášok Tlačiť
Škrob je prášok, ktorý sa získava izoláciou škrobnatých surovín zo surovín a to predovšetkým rastlinného pôvodu.
 
Šľahačka - koncentrovaná smotana Tlačiť
Koncentrovaná smotana obsahujúca vyšší podiel tuku z mlieka, ale stále ešte vo forme viac tekutej emulzie - malých vzájomne izolovaných kvapiek tuku v podmaslí.
V obchodoch dostaneme šľahačku s obsahom tuku od 30% do 40%. Šľahačku využívame takmer všade, od zahušťovania polievok, omáčok, cez sladkú kuchyňu až po zdobenie pokrmov. Šľahačku šľaháme opatrne na najnižšom stupni, aby sme ju neroztĺkli.
 
Šmakon - proteinové plátky Tlačiť
Šmakoun je proteinový plátok vyrábaný českou firmou. Vyrába sa zo slepačích bielkov, je mierne ochutený a chuťou pripomína uvarený bielok. Keď sa správne okorení, chutí ako hydinové mäso.
V kuchyni s ním narábame ako s mäsom. Do jedál ho môžeme pridávať až na konci varenia. Má nízky obsah tuku (0,2g /100 g), neobsahuje žiadne sacharidy a pre diéty je nadmieru vhodný i kvôli nízkemu obsahu kalórií.
 
Šolet - židovské jedlo Tlačiť
Ide o jedlo zo zapečeného husacieho mäsa, fazulí, krúpov a korenia. Podáva sa s cestovinovou ryžou.
 
Šošovica francúzska - alias šošovica hnedá, šošovica kužeľovitá - strukovina Tlačiť
Tento druh šošovice sa predáva nelúpaný. Vďaka  tomu, že sa nerozvarí, je často kuchármi vychvaľovaná a skvele hodnotená.
Povrch francúzskej šošovice je skôr šedohnedý až hnedý. Stred je nažltlý. Tomuto druhu šošovice sa tiež hovorí šošovica európska či kužeľovitá.
 
Šošovica hnedá - alias šošovica francúzska - strukovina Tlačiť
Tento druh šošovice sa predáva nelúpaný. Vďaka tomu, že sa nerozvarí, je často kuchármi vychvaľovaná a skvele hodnotená.
Povrch francúzskej šošovice je skôr šedohnedý až hnedý. Stred je nažltlý. Tomuto druhu šošovice sa taktiež hovorí šošovica európska či kužeľovitá.
 
Šošovica kužeľovitá - alias šošovica francúzska - strukovina Tlačiť
Tento druh šošovice sa  predáva nelúpaný. Vďaka tomu, že sa nerozvarí, je často kuchármi vychvaľovaná a skvele hodnotená.
Povrch francúzskej šošovice je skôr šedohnedý až hnedý. Stred je nažltlý. Tomuto druhu šošovice sa tiež hovorí šošovica európaska či kužeľovitá.
 
Špalda - odroda pšenice Tlačiť
Najznámejšia a najstaršia odroda pšenice. Je známa predovšetkým svojou jemne orechovou chuťou.
Je dobre stráviteľná, nevyvoláva alergie ani nezaťažuje trávenie. Výrobky zo špaldy sú celozrnná špaldová múka, kernotto a špaldový bulgur.
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 11 z 14


Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.