Hlavná stránka arrow Akcie, novinky arrow PRVÁ REŠTAURÁCIA KFC NA SLOVENSKU.   SK CZ

PRVÁ REŠTAURÁCIA KFC NA SLOVENSKU. Tlačiť

Sample Image
Sample Image

Prvú prevádzku KFC na Slovensku otvoril svetový predajca rýchleho občerstvenia s kuracím mäsom v sobotu 30. septembra v Trnave. Prevádzka sa nachádza v Hypermarkete Tesco. Jej 25 zamestnancov bude ponúkať špeciality, obaľované v utajovanej zmesi z jedenástich bylín.

Slávnostné otvorenie sprevádzali počas celého dňa koncerty rôznych umelcov, aj súťaže pre návštevníkov.

KFC zaručuje čerstvosť svojich výrobkov, chladené kuracie mäso na prípravu dováža trikrát za týždeň. Trnavskú predajňu bude zásobovať HYZA, hydinárske závody a.s. Žilina. Ďaľším dodávateľom časti sortimentu je firma MAXIMO-SK Kysucké Nové Mesto.

Na Slovensku bude KFC prevádzkovať Queensway Restaurant Slovakia, s.r.o. Bratislava, ktorá má sieť Pizza Hut. Kedy a kde vzniknú ďalšie prevádzky KFC, zatiaľ spoločnosť nešpecifikuje.

Sieť KFC - Kentucky Fried Chicken funguje už 70 rokov, jeho začiatky sa viažu k osobe Colonela Harlanda Sandersa, považovaného za priekopníka zariadenia rýchleho občerstvenia a franchisingu. V roku 1939 vytvoril zmes bylín a korení s názvom Original Recipe, ktorá mu pomohla k úspechu a rýchlemu rozšíreniu počtu predajní. V súčasnosti sieť KFC ponúka kurčatá v 90 krajinách sveta vo viac ako 11 000 prevádzkach. KFC otvára priemerne jednu reštauráciu denne a ročne sa približne predá na celom svete 914 miliónov kúskov kurčiat.
 

Top of Page
Vyrobil CBsoft, s.r.o
© 2021 Maximo-sk mrazené polotovary pre Fast Food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.